CPM

CPM

CPM cihazı genelde diz veya kalça ameliyatı geçirmiş olan hastalarda ilgili hekimin isteği doğrultusunda kullanılır. Her iki ameliyat sonrasında oluşabilecek ağrı, ödem, derin ven trombozu ve kalça dislokasyonu gibi komplikasyonların oluşmasında önleyicidir. CPM kullanımının en büyük faydalarından biri de her iki ameliyat sonrası oluşabilecek hareket kısıtlılıklarını gidermede büyük faydalar sağlamasıdır.

Tüm kalça ve diz ameliyatları sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyonda CPM cihazı kullanımı ile hızlı ilerleme kaydedilebilir ve kullanımı kolay oldugundan fiyoterapiste ihtiyaç duymadan sürekli rahat fizik tedavi imkanı sağlar. Hastanede rehabilitasyon amaçlı kalış süresini kısaltır.

Hastalarımızın hizmetine sunduğumuz bu cihazlar düzenli kullanıldığında oldukça etkin ve fonksiyonel bir cihazlardır. Özel tasarımı sayesinde diz eklemindeki bütün açısal dereceler için uygun bir çalışma şekli sağlamaktadır. Benzersiz Programlama özellikleri ile birçok kolaylığı ve konforu hastamızın hizmetinize sunmaktadır.Genelde operasyon sonrası dönemde hastalarımızın evine kiralanan bu cihazlar ile birlikte gerekli egzersiz bilgisininde verilmesi gerekmektedir

Benzer konular